späť na články

Prinášame vám prehľad e-commerce konferencií na rok 2024

Prinášame vám prehľad e-commerce konferencií na rok 2024

Rýchle zhrnutie: Každý rok sa na Slovensku a v Česku koná množstvo inšpiratívnych konferencií so zameraním na e-commerce. Niektoré z nich možno poznáte alebo ste sa ich aj zúčastnili. Mnohé zohrávajú kľúčovú rolu v rozvoji digitálnych obchodov a otvárajú nové príležitosti, či už stretávať sa, zdieľať najnovšie trendy alebo budovať vzťahy a komunity. Prinášame vám prehľad tých najväčších a najzaujímavejších.


Slovensko

Upterdam

Dátum: 26. 9. 2024

Miesto konania: D1 Center, Senec

Upterdam, najväčšia e-commerce konferencia na Slovensku, sa v minulom roku tešila z obrovského množstva účastníkov, ktorých prišlo takmer 700. Konferencia mala veľký úspech, a preto prichádza opäť aj tento rok vďaka organizátorom z Bluewebu. Aktuálne sa už tvrdo pracuje na ešte pestrejšom programe ako bol minulý rok. Opäť sa môžete tešiť na možnosť bezplatných konzultácií so skúsenými profesionálmi, Expo zónu s top e-commerce poskytovateľmi a nadupané prednášky. Okrem bohatého programu je počas celej konferencie otvorený priestor pre networking a záverečnú afterparty.

Upterdam je konferencia určená pre všetkých e-shopárov, podnikateľov a odborníkov v e-commerce, ale aj pre tých, ktorých láka svet online podnikania. Ak sa zaujímate o rozvoj vášho e-shopu a chcete byť súčasťou dynamického a inovačného e-commerce prostredia, Upterdam je pre vás ideálnou voľbou.

Ecommerce Bridge LIVE!

Dátum a miesto konania: Bardejov 25. 1., Žilina 15. 2., Prešov 7. 3., Trnava 26. 3., Zvolen 18. 4.. Liptovský Mikuláš 9. 5., Nitra 30. 5., Košice 3. 10., Banská Bystrica 24. 10., Poprad 7. 11., Bratislava 28. 11.

Ecommerce Bridge LIVE! prichádza po minulom roku s ďalším turné a nabitým programom pre e-shopárov a marketérov. Opäť navštívia 11 slovenských miest, kde na účastníkov bude čakať 5 zaujímavých prednášok a panelová diskusia. V každom meste však bude trochu odlišný program, preto sa určite oplatí zúčastniť aj viacerých eventov. Oproti pôvodnému konceptu sa zmenilo pár vecí. Pribudlo viac prednášok a panelová diskusia, do ktorej sa účastníci budú môcť zapojiť a klásť odborníkom otázky. Okrem toho sa na každom evente predstavia 2 veľké slovenské a české značky.

Tí, ktorí nebudú môcť prísť osobne, budú mať možnosť pripojiť sa zadarmo na live stream, kde však prichádzajú o možnosť klásť otázky prednášajúcim.

New Retail Summit

Dátum: 23.-24. 4. 2024

Miesto konania: DoubleTree by Hilton, Trnavská cesta 27/A, 831 04 Bratislava

New Retail Summit je konferencia zameraná na maloobchodných podnikateľov v oblasti e-commerce. Tento rok sa bude konať 23. a 24. apríla 2024 v DoubleTree by Hilton v Bratislave a tohtoročná téma znie „Cesty k zdravému rastu“.

S viac ako 450 očakávanými účastníkmi, s 25 rečníkmi a 30 partnermi sa počas dvojdňového programu budete môcť zúčastniť špecializovaných workshopov, rôznych prednášok, ale aj  spoločenského večera, kde bude vyhlásených niekoľko ocenení, vrátane prestížneho titulu „Mastercard Obchodník roka“.

Organizátori z Blue Events spolupracujú so silnými partnermi, vrátane Slovenskej aliancie moderného obchodu, Zväzu obchodu SR, Slovenského združenia pre značkové výrobky, spoločnosti Mastercard a ďalších, čo zabezpečuje, že New Retail Summit je podujatím na najvyššej úrovni.

Česká republika

Reshoper

Dátum: 15. 5. 2024

Miesto konania: PVA Expo Praha, 1075/35 Hůlkova

Najväčšia e-commerce konferencia v Česku prichádza opäť s novým ročníkom v priestoroch PVA Expo Praha a to 15. mája 2024 od 8.00 do 18.00 hod.

V rámci konferencie sa návštevníci dozvedia o najnovších výskumoch a dátach, ktoré pomôžu rozvíjať ich e-shopy. Okrem toho budú informovaní o aktuálnych novinkách v e-commerce oblasti, prípadových štúdiách a o produktoch a službách, ktoré môžu zlepšiť výkonnosť ich podnikania.

Minulý rok sa tejto udalosti zúčastnilo viac než 4000 majiteľov českých a slovenských e-shopov, ktorí mohli v Expo zóne navštíviť viac ako 130 vystavovateľov so zaujímavým obsahom a taktiež s výhodnými ponukami.

Výraznou súčasťou konferencie je aj poradenská zóna, kde bude 20 e-commerce profesionálov, ktorí vám radi pomôžu s vašim problémom a zodpovedajú otázky týkajúce se e-shopov. Vystavovatelia a partneri pripravujú nabitý program pre všetkých účastníkov, vrátane miniprednášok a workshopov, ktoré sa budú konať počas celého dňa.

ShopMasters

Dátum: 15. 2. 2024

Miesto konania: Visionary Holešovice**,** Plynární 1617/10, Praha 7

ShopMasters predstavujú pravidelné stretnutia pre odborníkov z oblasti e-commerce, ktoré sa tentoraz uskutočnia 15. februára od 15.30 vo Visionary Holešovice v Prahe.

Konferencia je organizovaná špičkovými predstaviteľmi českého e-commerce, konkrétne Ecomail, Shoptet, Zásilkovna a Heureka. Jej tohtoročná téma je zameraná na zákaznícku retenciu, ktorá je kľúčová pre opakovaný návrat zákazníka na e-shop. Organizátori si každoročne pripravia pre účastníkov veľmi zaujímavé body programu ako sú aj mastermindy, kde v skupine budú môcť diskutovať nad rôznymi témami, poradiť sa, alebo len získať nové skúsenosti a rady. Príležitosť zapojiť sa do jedného z mastermindov je otvorená každému účastníkovi s platnou vstupenkou, avšak počet miest je obmedzený na 10 účastníkov pre každý mastermind.

Cena vstupenky na ShopMasters je 32 € a zahŕňa tri prednášky, účasť na masterminde, občerstvenie a možnosť networkingu.

ShopCamp

Dátum: 12. 9. 2024

Miesto konania: FA & FIT ČVUT, Thákurova 9, Praha

ShopCamp je unikátna konferencia vytvorená na mieru pre zástupcov ambicióznych a rastúcich e-shopov, pre ktorých je účasť na nej bezplatná. Konferencia trvá jeden deň, počas ktorého sa účastníci môžu zapojiť do 3 zaujímavých workshopov a vypočuť si prednášky v dvoch prednáškových sálach. Okrem toho budú k dispozícii výstavné stánky, výborné občerstvenie a samozrejme nesmie chýbať ani afterparty.

ShopCamp sa môže pochváliť už desiatimi úspešnými ročníkmi a viac ako 550 účastníkmi. Tento rok sa ShopCamp bude konať 12. septembra 2024 na Fakulte architektúry a Fakulte informačních technologií ČVUT v Prahe.

Záver

Zatiaľ čo slovenské konferencie zdôrazňujú regionálne trendy a príležitosti, české konferencie sa sústredia na širšie európske perspektívy. Každá z týchto udalostí prináša jedinečný prístup k e-commerce a môže poskytnúť cenné poznatky a kontakty. Nezmeškajte tieto skvelé podujatia, pretože aj vďaka nim môžete svoje online podnikanie posunúť na vyššiu úroveň.

Zaujala vás naša práca
a máte záujem o kvalitný e-shop?

Začnime spolu
nový projekt

Napíšte nám
Blueweb

Navrhujeme, vyvíjame a
optimalizujeme e-shopy na mieru.